Portal Radia Travel jest w trakcie przebudowy
Wkrótce przedstawimy Wam zupełnie nową stronę internetową oraz radiową ramówkę


Domek nad rzeczką - Krasocin

 

 


Informacje kontaktowe:

Ulica Wyzwolenia 34A
29-105 Krasocin
tel. 41 391 70 49

 

Informacje o ośrodku:

Gospodarstwo agroturystyczne oferuje :
* 5 pokoi - 12 miejsc noclegowych
* pokoje z łazienkami
* tv
* śniadania, obiado-kolacje,
* rowery,
* grilowanie,
* mały plac zabaw dla dzieci,
* mini ZOO
* wiejski wyrób masła i tradycyjny wypiek chleba oraz spanie na sianie

 


_Posłuchaj w RadiuTravel:

_O ofercie mówi Sylwia Nowak, właścicielka "Domku nad rzeczką":

_ [pobierz nagranie]

 

Zobacz zdjęcia:Najbliższa okolica:

Gmina Krasocin położona jest w zachodniej części woj. świętokrzyskiego. Od północnego wschodu graniczy z Łopusznem, od południowego wschodu z Małogoszczem, od południowego zachodu z Włoszczową, od północnego zachodu z Kluczewskiem, Słupią i Przedborzem. Granice gminy mają charakter naturalny i sztuczny. W jej zachodniej i północnej części biegną one wzdłuż rzek: Czarnej i Czarnej Strugi zwanej Felisówką, a także skrajem lasów.

Gmina Krasocin leży w dorzeczach Pilicy i Białej Nidy. Największym ciekiem jest tu rzeka Czarna. Głównymi jej dopływami są: Czarna Mieczyńska i Nowa Rzeka, rzeki te odwadniają północno-wschodnią stronę Pasma Przeborsko-Małogoskiego. Kolejne rzeki to Czarna Struga zwana Feliksówką i Chotówka. Odwadniają one obszar rozciągający się na południowy zachód od Pasma. Na terenie gminy znajdują się naturalne zbiorniki wodne w Chotowie i Borowcu.

Lasy są wielkim bogactwem gminy. Ich powierzchnia wynosi 7780 ha, co stanowi ponad 40 % całego obszaru. Porastają one przede wszystkim tereny zachodnie i północne gminy. Są tutaj bory suche, wilgotne, bagienne, mieszane, itd. Reasumując można stwierdzić, że przeważają tu jednak siedliska wilgotne. W strukturze gatunkowej dominującymi okazami są: sosna, olszyna, rzadziej spotyka się brzozę lub dąb. Drzewostan na terenie gminy jest bardzo zróżnicowany pod względem wieku. Większość lasów jest w wieku 35 lat. Aczkolwiek są one znaczącym bogactwem gminy.

 

Ciekawe...

Pod patronatem Radia Travel

Informator turystyczny

Województwo ZACHODNIOPOMORSKIE Województwo POMORSKIE Województwo WARMIŃSKO-MAZURSKIE Województwo PODLASKIE Województwo MAZOWIECKIE Województwo LUBELSKIE Województwo PODKARPACKIE Województwo ŚWIĘTOKRZYSKIE Województwo MAŁOPOLSKIE Województwo ŚLĄSKIE Województwo OPOLSKIE Województwo ŁÓDZKIE Województwo DOLNOŚLĄSKIE Województwo KUJAWSKO-POMORSKIE Województwo WIELKOPOLSKIE Województwo LUBUSKIE

Fotogalerie RadiaTravel
Ostatnie komentarze

Wyjazdy studenckie
stat4u